12 Temmuz 2011 Salı

Neden Online Alışveriş... Neden NovaBazar?

Mağaza mağaza gezip bulamadığınız bir ürünü, İnternet sizin için büyük bir pazar haline getiriyor. İnternet sayesinde; çok zor bulunan bir ürüne dakikalar içinde ulaşmak mümkün olduğu halde, hala İnternet'ten alışveriş yapmaktan çekiniyorsanız bu yazımızdaki önerilere ve uyarılara göz atın.

Türkiye’de aktif olarak; Bilgisayar & Bilişim, Telefon & PDA & GPS, Elektronik, Foto & Kamera, Oyun & Yazılım, Ev Dünyası, Giyim & Ayakkabı, Anne & Bebek, Saat & Gözlük, Altın & Takı, Oyuncak, alışverişlerinden, bankacılık işlemlerine kadar A’dan Z’ye her türlü alışverişi, milyonlarca kişi İnternet üzerinden gerçekleştiriyor.


İnternet'te alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki ipuçlarında bulabilirsiniz...


*Alışveriş yapmayı düşündüğünüz, yer hakkında bilgi sahibi olun.

*Yakın çevrenizde İnternet'ten alışverişi tercih eden kişilere danışın, önerilerini dikkate alın.

*Kullanmayı düşündüğünüz sanal mağazanın telefonunun, adresinin, elektronik posta adresinin ve ticari unvan bilgilerinin net bir şekilde verilip vermediğine bakın.

*Ürün kartlarındaki kullanılan bilgilendirici büyük/küçük başlıklara, dipnotlara, üstü açık yazılara dikkat edin. Gerekirse iletişime geçerek, ayrıntılar ile ilgili daha fazla bilgi isteyin. Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma, sorularınıza kısa bir zaman dilimi içerisinde cevaplayacaktır.

*Ödeme yapmadan önce, güvenlik sertifikalarına, sertifikalarının geçerlilik sürelerini kontrol edin.(NovaBazar: Global Sign ile korunmaktadır. Geçerli bir Global Sign Sertifika'sı =>buradaki gibi olmalıdır.)

*Ödemelerinizde 3D Secure Sistem (Güvenli Ödeme) kullanın.

*Mutlaka gizlilik ilkelerini okuyun.

*Siparişinizin durumunu takip edebileceğiniz teknolojiye sahip olmalıdır. (Örneğin, NovaBazar'da yapacağınız her alışverişte; siparişinizin her adımını cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajlarıyla ücretsiz olarak takip edebileceğinizi biliyor musunuz?)


Peki, sayısı her geçen gün artan bu alışveriş sitelerinden, işlem yapacağınız platformu nasıl belirleyeceksiniz? Kişisel bilgilerinizi paylaşacağınız, aktif olarak kredi kartınızı kullanacağınız işlemlerde, güvenliğinizi riske atmanız söz konusu, fakat bu sizleri korkutmasın hızla gelişen teknoloji sayesinde kredi kartı bilgilerinizi üçüncü şahıslar ile paylaşmadan %100 güvenli alışveriş yapmak sizin elinizde. NovaBazar’da, 3D Güvenli Ödeme sistemi sayesinde yapacağınız alışveriş, banka ve sizin aracılığınızla yapılır. Bu sayede kişisel bilgileriniz ve ödemeniz güvence altına alınır, alışveriş öncesi ve sonrası tereddüt etmeksizin İnternet'ten alışveriş yaparak zamandan tasarruf eder ve mağaza mağaza dolaşıp yorulmadan online alışveriş ağına katılırsınız... 3D Secure Sisteme sahip olan NovaBazar ile, ödeme yapmaya çalıştığınızda sizleri bankanızın onay sayfasına yönlendirir ve cep telefonunuza gönderilen bir doğrulama kodu ile veya daha önceden size tahsis edilen özel bir şifre aracılığıyla, yapmakta olduğunuz alışveriş onayınızdan geçer. (3D Secure Sistem; bankalara göre onaylama işlemleri sistemsel farklılıklar gösterebilir. 3D Secure Sistem daha önce kullanmadıysanız, bankanız tarafından bilgi alabilirsiniz.)Neden Novabazar?

Daha önce müşterilerine “Kapıda Nakit” ödeme kolaylığı sunan NovaBazar, şimdi de “Kapıda Taksitli” ödemeyi devreye aldı. Sistemin daha hızlı ve güvenli olması açısından, kendi lojistik imkânlarıyla hizmet veren NovaBazar, ister site üzerinden verilmiş olsun, ister 444NOVA (4446682) çağrı merkezi aracılığıyla verilmiş olsun, her türlü siparişi, tutar sınırı olmaksızın, birçok ödeme imkânı sunuyor. Herkesin İnternet'ten alışveriş yapabilmesi için her türlü yeniliği takip eden NovaBazar, Türkiye’nin herhangi bir yerinden gelen siparişi, müşterilerini hiçbir ikilemde bırakmayacak şekilde siparişin her aşamasında Sms ve maillerle bilgilendiriyor.

NovaBazar, alışverişlerde yükselen trendlerini ve müşterilerin kendilerine duyduğu güvenin, empati ve ar-ge’ye verdikleri önemin bir sonucudur. Hala neden NovaBazar diyorsanız?

*Hızlı yenilenen bu sektöre paralel stok yönetimi, uzman teknoloji mağazacılık anlayışı, müşterilerin her türlü sorusuna cevap bulma çabası içinde olan uzman satış ekibi, güven ve hizmet odaklıdır.

*Doğru ürünü en uygun fiyata alabilmek için yoğun araştırma yapar.

*Ürün çeşitliliğini ucuz yerine uygun fiyatlıdan yana oluşumunu sağlar.

*Satışın yalansız, abartısız, göz boyama kampanyalarından arındırarak, şeffaf’ta olabileceğini gösterir, daima müşterilerinin memnuniyeti odaklanır.

*Sipariş edilen ürünleri gerek sevkiyattan önce, gerek sevkiyat aşamasında büyük bir titizlikle takip eder.

*Ödeme koşullarını günün koşullarına göre azami seviyede tüketici lehine olması için Bankalarla olağanüstü pazarlıklar yapar.

* Teknik Servis, müşterilerin memnuniyetini daha da arttırabilmek için satış kadrosundan bağımsız profesyonel teknik servis hizmeti sağlar.

*Alternatif ödeme seçenekleri sunar:
Akbank (Akbank Axess, Wings ve Axess özelliği taşıyan Citibank Kartları)
Yapı Kredi Bankası (Yapı Kredi Bankası World Card ve World özelliği taşıyan Vakıfbank, Fortis Bank Kartları)
Türkiye İş Bankası (Türkiye İş Bankası Maximum ve Maximum özelliği taşıyan Ziraat Bankası Kredi Kartları)
Garanti Bankası (Garanti Bankası Bonus Card, Şeker Bonus, Teb Bonus, Deniz Bonus ve ING Bank Bonus)
Finans Bank (Finans Bank Card Finans)
Halkbank Advantage (Halkbank Kartları, Advantage Özellikli HSBC Kartları)
Kredi Kartı ile Tek Çekim (%3 indirim) - Banka Havalesi veya PTT Çeki ile ödeme (%5 indirim)
Kapıda Peşin Ödeme - Kapıda Taksitli Ödeme

alışverişte dikkat edilecek hususlar, alışverişte dikkat edilecek hususlar nelerdir, alışverişte dikkat edilecek noktalar, alışverişte neler önemli, internet sitesinden alışveriş, internet üzerinden ürün alırken, internetten alışveriş, internetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeli, internetten satın alırken, internetten ürün alırken neler dikkat edilmeli, kredi kartıyla alışveriş, online alışveriş, online alışveriş nelere dikkat etmek lazım, online alışverişte neler onemlidir, webden alışverişHiç yorum yok:

Yorum Gönder